KONST / Litografier / Färglitografier 14098586
nr 1409 8586
Henri Rousseau
(1844-1910), Frankrike
Färglitografier, Tryckt signatur, 300-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 56x75 cm. Ej signerad
Henri Rousseau (Le Douanier), fransk målare född 1844, död 1910.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 19:40:22
200 kr
Henri Rousseau
Läs mer om Henri Rousseau